رشد۴.۳ درصدی اقتصاد ایران/ تورم ۹.۹ درصد؛ بیکاری ۱۱.۸ درصد
سکه ثامن
پیشنهاد پارسینه
صندوق بین المللی پول اعلام کرد:
صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین گزارش چشم‌انداز اقتصاد جهان اعلام کرد که در سال ۲۰۱۷ رشد اقتصادی ایران به ۳.۴ درصد،نرخ تورم به ۹.۹ درصد و نرخ بیکاری به ۱۱.۸درصد رسید.
۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
۴

رشد۴.۳ درصدی اقتصاد ایران/ تورم ۹.۹ درصد؛ بیکاری ۱۱.۸ درصد

 

به گزارش پارسینه به نقل از صندوق بین المللی پول، جدیدترین گزارش چشم‌انداز اقتصاد جهان که توسط این صندوق منتشر شده نشان می دهد که رشد اقتصادی ایران در سال گذشته میلادی(۲۰۱۷) به ۴.۳ درصد رسیده است. این سازمان در گزارش قبلی خود رشد اقتصادی ایران برای سال ۲۰۱۷ را ۳.۵ درصد پیش بینی کرده بود.

رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۶، ۱۲.۵ درصد بود و برای  سال جاری میلادی(۲۰۱۸)  ۴ درصد پیش‌بینی شده است.

گزارش جدید صندوق بین المللی پول نشان می دهد که نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۷، به ۹.۹ درصد رسیده است. در گزارش قبلی این سازمان این رقم ۱۲.۵ درصد پیش‌بینی شده بود.

نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۶ نیز اندکی بیش از ۹ درصد بوده است.  پیش‌بینی شده این رقم در سال جاری میلادی(۲۰۱۸) به ۱۲.۱ درصد برسد.

صندوق بین‌المللی پول همچنین نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۷ را ۱۱.۸ درصد اعلام کرده است؛ این رقم در گزارش قبلی این سازمان، ۱۲.۴ درصد پیش‌بینی شده بود.

 نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۶ نیز  ۱۲.۴۲ درصد بود؛ بر این اساس نرخ بیکاری ایران کاهش یافته است و پیش‌بینی شده که در سال ۲۰۱۸ به ۱۱.۷ درصد برسد.

همچنین تراز حساب جاری ایران نیز از ۴ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۴.۳ درصد در سال ۲۰۱۷ رسیده است که در سال ۲۰۱۸ به ۷ درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید.

سکه ثامن
پــنــجــره
نظرات
ناشناس
خر خودتی......
ناشناس
مردیم از خوشی .
پارسینه از وقتی سایتتون و نو کردید با گوشی مستقل نمیتونم نظر بذارم حتما باید در پاسخ دیگران نظر بنویسم خواهشا این مشکل و رفع کنید
ناشناس
یک مشت امار چرند...
ناشناس
بله نرخ بیکاری کاهش یافته است چون افراد بیشتری اشتغال به تحصیل پیدا کرده اند و شاغل محسوب می شود
ارسال نظر
سکه ثامن
نمای روز
سکه ثامن
سکه ثامن
سکه ثامن
سکه ثامن
سکه ثامن
آخرین اخبار
سکه ثامن
شفا دارو
آسیا تک داخلی
شاتل 2