پاشازاده: ماندن شفر به نفع استقلال خواهد بود
۷۰۳۰۷۴
۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
۴۳۴۸ 
پیشکسوت استقلال می گوید که تمدید قرارداد با شفر به نفع استقلال خواهد بود.

ورزش سه: مهدی پاشازاده سرمربی شاهین بوشهر با صدرنشینی این تیم در لیگ دسته دوم و احتمال صعود به لیگ دسته اول بعد از آلومینیوم اراک، گسترش فولاد، شهرداری تبریز و پارس جنوبی جم حالا رکورد خود را با صعود این تیم به عدد 5 می‌رساند.

چطور شد که بعد از نساجی هدایت شاهین بوشهر را برعهده گرفتید؟

من نمی‌خواستم دوباره به لیگ دو برگردم اما با صحبت‌ها و درخواست‌هایی که از سمت مسئولین بوشهر با من صورت گرفت من را مجاب کرد که به بوشهر بیاییم و اکنون از اینکه اینجا هستم و تیم اینطور نتیجه گرفته است خوشحالم.

شاهین با صدرنشینی تیم صعودکننده به لیگ دسته اول است، از این بابت رضایت دارید؟

نتایجی که شاهین تا بدین جا کسب کرده زحمات تمام تیم است؛ از باشگاه گرفته تا کادرفنی، بازیکنان، همه و همه با تمام وجود کار می‌کنند تا این موفقیت را با هم جشن بگیریم. البته این را می‌دانم که خیلی اذیت‌شان می‌کنم و خیلی از دستم شاکی هستند ولی خب این را می‌دانند که نتیجه‌اش خوب خواهد شد.

آیا به نظر شما لیگ دو نسبت به سال‌های قبل بهتر شده است؟

شرایط لیگ دو نسبت به سال‌های گذشته از لحاظ داوری و نظارت سازمان لیگ خیلی بهتر شده است و در حال پیشرفت است، امیدواریم به همین منوال هم ادامه داشته باشد. در واقع از زمانی که تعداد تیم‌های حاضر در این تورنمنت کمتر شده نظارت هم بهتر شده است.

گفته می‌شود ایرانجوان قرار است فدای شاهین بوشهر شود، آیا این را قبول دارید؟

از اینکه ایرانجوان یکی از گزینه‌های سقوط است خب همه ناراحت‌اند و مسئولین استان نمی‌خواهند ایرانجوان را فدای شاهین بوشهر کنند چون هر دو تیم، تیم‌های خوب و ریشه‌داری هستند. به نظرم باید مشکلات ریشه‌ای حل شود و یک فکر درست و حسابی درباره این تیم و ضعف‌هایی که در آن وجود دارد بشود چون چند سالی است که ایرانجوان دچار مشکل است و باید حتما کاری کنند تا این تیم بتواند با خیالی آسوده در رقابت‌های لیگ دسته اول کار کند. نظرم این است که آنها در این 3 بازی فرصت خوبی برای جبران امتیازاتشان دارند و می‌توانند در لیگ یک بمانند.

فکر می‌کنید اگر ایرانجوان در لیگ یک ماندنی شود چه اتفاقاتی در بوشهر رقم خواهد خورد و دربی‌ها را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

با ماندن ایرانجوان و حضور شاهین به لیگ یک مطمئنا دربی جذاب و غیرقابل پیش‌بینی در لیگ یک را شاهد خواهید بود. این شهرآورد دیگر دربی داماش ـ ملوان، خونه‌به‌خونه ـ نساجی نیست و یک دربی‌ واقعی از یک شهر است اتفاقی که در دربی سرخابی‌ها رقم می‌خورد برای بوشهری‌ها ایجاد می‌شود. پس این طور نیست که بخواهند شاهین بالا و ایرانجوان را به زیر بکشند و هر کس در بوشهر کار خودش را می‌کند.

نساجی این روزها در جمع مدعیان صعود به لیگ‌برتر قرار گرفته است، تیمی که شما از پایه آن را ساختید، فکر می‌کنید تلاش این تیم باعث شده که موفق باشد یا آنکه ساختار اولیه‌ای که شما بنا نهادید این تیم را به این جایگاه نزدیک کرده است؟

مطمئنا نتیجه‌گیری یک تیم هم به ساختارش و هم اینکه در ادامه چطور کار می‌کند بستگی دارد، نساجی هم خب از این قاعده مستثنی نبود و سه گروه مختلف در کنار این تیم بودند که این تیم امروز اینجای جدول است قطعا اگر اینطور نبود این موفقیت حاصل نمی‌شد. مثلا همین مهرداد عبدی که گل دقیقه 88 را برای نساجی مقابل ماشین سازی به ثمر رساند را برای شما مثال می‌زنم که ابتدا وقتی این بازیکن را به این تیم آوردیم هیچ کس با حضورش موافق نبود و هر کس نظری می‌داد اما حالا همین بازیکن در این مقطع یک گل 3 امتیازی و با ارزش را برای نساجی به ثمر می‌رساند آن هم در زمان حیاتی لیگ دسته اول که همه می‌خواهند به لیگ‌برتر صعود کنند. این‌ها نشان‌دهنده یک کار فکر شده است و به نظرم اگر مسئولین نساجی اجازه می‌دادند ما کارمان را ادامه دهیم و بازیکنانی که مدنظرمان بود را نیم فصل دوم به این تیم اضافه می‌کردیم و بعد نتیجه‌اش را می‌دیدند و مطمئنا اکنون یکی از مدعیان صددرصد صعود به لیگ‌برتر می‌شد که نشد.

با شناختی که از نساجی دارید فکر می‌کنید این تیم به لیگ‌برتر صعود خواهد کرد؟

من از صمیم قلب می‌خواهم نساجی به لیگ‌برتر صعود کند اول به خاطر هواداران پرشور نساجی و دوم به خاطر تمامی بازیکنان که فصل سخت و پرفراز و نشیبی را پشت سر گذراندند. 80درصد از تیم نساجی بچه‌هایی هستند که من به این تیم آوردم و همه می‌دانند که چه حسی نسبت به آنها دارم، مطمئنا این حسی دو طرفه است و من امیدوارم که صعود برای نساجی رخ بدهد.

عملکرد استقلال را این روزها چطور می‌بینید؟

استقلال مقابل گسترش شانس خوبی داشت اما خستگی بازی‌های اخیر این تیم باعث شد که آنها در این بازی اینطور نتیجه بگیرند. البته فوتبال است و هر لحظه یک اتفاق می‌افتد و نمی‌شود پیش‌بینی کرد که چه اتفاقی رقم خواهد خورد. ضمن آنکه استقلال بیشترین توان و تمرکزش را روی بازی‌های آسیایی گذاشته و نتایج خوبی را هم کسب کرده است. به نظرم اگر همین روند را طی کنند موفقیت خوبی را کسب خواهند کرد.

نظر شما درباره تمدید قرارداد شفر چیست؟

اگر شفر در استقلال بماند حتما خیلی به نفع این تیم خواهد بود اما متاسفانه ما خیلی به آینده نگاه نمی‌کنیم و نمی‌دانم چطور زمانی که با ایشان قرارداد امضا می‌کردند بندی در قرارداد وی قرار ندادند تا به صورت اتوماتیک‌وار قرارداد او برای دو سال تمدید شود. در این وضعیت مالی و اقتصادی کشور واقعا امضای قرارداد شفر سخت خواهد بود و مبلغ قرارداد ایشان 4 یا 5 برابر خواهد شد. امیدوارم که ایشان بماند و استقلال با همین روند خوب فصل آینده را استارت بزند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج