اسطوره تیم بارسلونا چگونه ۲بار در تهران مغلوب شد؟
سکه ثامن
پیشنهاد پارسینه
ژاوی بازنده بزرگ نبرد تهران_دوحه؛
ژاوی هرناندز اسطوره و کاپیتان سابق بارسلونا دو فصلی است که به قطر آمده تا سال های پایانی فوتبالش را در این کشور توپ‌ بزند اما او هیچوقت تصور نمی‌کرد در دو فصل پیاپی به ایران بیاید و تیمش مقابل تیم‌های ایرانی زانو بزند!
۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
۰
 اسطوره تیم بارسلونا چگونه ۲بار در تهران مغلوب شد؟
به گزارش پارسینه؛ ژاوی هرناندز اسطوره و کاپیتان سابق بارسلونا دو فصلی است که به قطر آمده تا سال های پایانی فوتبالش را در این کشور توپ‌ بزند اما او هیچوقت تصور نمی‌کرد در دو فصل پیاپی به ایران بیاید و تیمش مقابل تیم‌های ایرانی زانو بزند!

 السد قطر در آخرین بازی مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا میهمان پرسپولیس ایران بود و با نتیجه یک بر صفر مغلوب این تیم شد تا به عنوان تیم دوم از این گروه به دور بعد صعود کند.

شکست قطری ها در این بازی به منزله از دست رفتن جایگاه آنها در صدر جدول و صعود به عنوان تیم دوم گروه C آسیا بود به همین دلیل سرمربی پرتغالی این تیم آنطور هم ناراحت از شکست نبود چرا که صعودش قطعی شده بود.

بی تردید جذاب ترین مهره تیم فوتبال السد در سال های اخیر، کاپیتان اسپانیایی این تیم و اسطوره باشگاه بارسلونا است. ژاوی هرناندز در دو فصل اخیر دو بار به عنوان کاپیتان تیم السد به ایران سفر کرده که از قضا در هر دو تجربه هم ناموفق بوده است. اولین حضور کاپیتان سابق بارسلونا در ورزشگاه آزادی، روز نوزدهم بهمن سال 95 بود. دیدار حساس السد مقابل استقلال که در مرحله پلی آف ورود به دور گروهی لیگ قهرمانان برگزار شد و حکم مرگ و زندگی را برای دو تیم داشت.

در این بازی نفس گیر دو تیم در پایان وقت های قانونی و اضافی به تساوی بدون گل رسیدند و سرانجام در ضربات تعیین کننده پنالتی، این استقلال میزبان بود که توانست حریف قدرتمند خود را شکست دهد و راهی دور گروهی شود.

حالا پس از یک سال و دو ماه، ژاوی هرناندز بار دیگر با تیم السد راهی تهران شد و مقابل دیگر قدرت فوتبال ایران صف آرایی کرد. دومین تجربه هم البته برای او چندان خوشایند نبود و شکست حداقلی با نتیجه یک بر صفر، سرگروهی را نیز از چنگ تیم متومل قطری درآورد.

 به جز نتیجه بازی ها، آنچه در هر دو بازی برای السد و ژاوی یکسان بود، فرم خوب این تیم و کاپیتان اسپانیایی آن بود. السدی ها هم مقابل استقلال و هم در برابر پرسپولیس نمایش خوبی داشتند و در حد و اندازه ای بودند که بتوان آنها را شایسته کسب امتیاز در تهران دانست. تنها تفاوت محسوسی که از تصاویر ثبت شده از ژاوی در این دو بازی دیده می شود، اختلاف رنگ لباس این بازیکن است که با پیراهن سفید در مقابل استقلال و با لباس سیاه در مقابل پرسپولیس قرار گرفت.
سکه ثامن
پــنــجــره
ارسال نظر
سکه ثامن
نمای روز
سکه ثامن
سکه ثامن
سکه ثامن
سکه ثامن
سکه ثامن
آخرین اخبار
سکه ثامن
شفا دارو
آسیا تک داخلی
شاتل 2